Достапни линкови

Минск: Чавез повика на заеднички напори против демонскиот капитализам


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез, кој од вчера престојува во посета на Белорусија, изјави дека оваа земја е модел – држава и повика на заеднички напори против демонскиот капитализам. Тој денеска е на разговори со претседателот на Белорисија Александар Лукашенко. Чевез утре ќе ја посети и Русија каде што ќе купи 24 борбени авиони одб типот Сухој 30.
XS
SM
MD
LG