Достапни линкови

Тајван: Најголема воена вежба до сега


Тајван денеска започна најголеми воени вежби организирани досега во земјата како подготовка на одбрана од можна кинеска инвазија. Во маневрите наречени Кинеска Слава учествуваат 13 илјади војници и 7 илјади резервисти. Тајванскиот претседател минатата година го укина владиното тело за унификација со копнената Кина.
XS
SM
MD
LG