Достапни линкови

Индонезија: Потврдена 42 човечка жртва од птичјиот грип


Во Индонезија е потврдена 42 човечка жртва на птичјиот грип. Според здравствените власти, станува збор за 44 годишен маж кој почина минатиот месец. Најмногу човечки жртви на птичјиот грип има во Виетнам и Индонезија. Од 2003 вкупниот број починати во светот од овој вирус изнесува над 130 лица.
XS
SM
MD
LG