Достапни линкови

Москва: Руското министерство за надворешни работи ги осуди израелските напади врз Либан и Газа


Руското министерство за надворешни работи ги осуди израелските напади врз Либан и Газа и го повика Израел да го почитува либанскиот суверенитет. Русија истовремено ги повика Хезболах и Хамас да ги ослободат киднапираните израелски војници. Францускиот министер за надворешни работи Филип Дуст Блази оцени дека израелските акции во Либан се несразмерен акт на војна.
XS
SM
MD
LG