Достапни линкови

Токио: Јапонија бара итно гласање во ОН за санкции против Северна Кореа


Јапонија бара итно гласање во Советот за безбедност на Обединетите Нации за резолуција со која би се вовеле санкции против Северна Кореа која деновиве тестираше неколку ракети со среден и долг дострел. Ваквата резолуција не ја прифаќаат двете постојани членки на Советот Кина и Русија.
XS
SM
MD
LG