Достапни линкови

Подгорица: Посета на српскиот претседател Борис Тадиќ


Српскиот претседател Борис Тадиќ пристигна во Подгорица, која прогласи независност и се одвои од унијата со Србија. Според кабинетот на црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, двајцата лидери ќе промовираат пријателски и добро соседски односи. Српскиот претседател Тадиќ ќе ги посети и Хрватска, Босна и Херцеговина и Македонија.
XS
SM
MD
LG