Достапни линкови

Вашинготн: Ал Каеда планирала напади во Лондон


Вашингтон соопшти дека Ал Каеда планирала да киднапира авион на лондонски Хитроу и да го урне во Лондон. Киднаперите планирале да користат камери за да сокријат бомби, се вели во извештајот на американскиот департмент за домашна безбедност, цитиран од АБЦ њуз.
XS
SM
MD
LG