Достапни линкови

Пекинг: Амнести Интернешнл ја обвини Кина дека е најнеодговорен извозник на оружје


Организацијата за заштита на човековите права Амнести Интернејшнал ја обвини Кина за најнеодговорен извозник на оружје во светот. Во извештајот се прецизира дека кинеското оружје се употребува во конфликтите во Судан, Непал и Бурма.
XS
SM
MD
LG