Достапни линкови

Приштина: Уапсени десетина Албанци кои го блокирале влезот на УНМИК


Косовската полиција денеска уапсила десетина албанци кои го блокирале влезот на УНМИК во Приштина во знак на протест поради разговорите со Белград за идниот статус на Косово. Демонстратите барале итно и безусловно признавање на косовската независност. Инаку, денеска во Приштина се очекува специјалниот пратеник на Обединетите нации за статусот на Косово Марти Ахтисари.
XS
SM
MD
LG