Достапни линкови

Кабул: Најголеми насилства од падот на талибанскиот режим


Безбедносните сили со тенкови се распоредија на улиците на Кабул по вчерашните најголеми насилства од падот на талибанскиот режим во Авганистан во 2001. Насилствата избувнаа откако американски воен конвој во собраќаен метеж удри неколку цивилни возила при што пет лица загинаа.
XS
SM
MD
LG