Достапни линкови

Вашингтон: Украдени податоците на 26 милиони американски ветерани


Американските власти соопштија дека биле украдени личните податоци на околу 26 ипол милиони ветерани. Податоците биле украдени кога некој од вработените во Одделот за ветерани илегално ги однел дома со лаптоп.
XS
SM
MD
LG