Достапни линкови

Наблус: Убиени двајца палестиници во престрелка со израелските војници


Палестински припадници за безбедност изјавија дека израелски војници изутрината убиле најмалку двајца палестинци во престрелката во градот Наблус на Западниот Брег. Израелската армија соопшти дека целта на акцијата била апсење на осомничени милитанти.
XS
SM
MD
LG