Достапни линкови

Бали: Самит на групата Де-8


На Бали во Индонезија се одржува самит на таканаречаната група Де 8, земји во развој, во која покрај домаќинот, се и Иран, Пакистан, Нигерија, Турција, Малезија, Египет и Бангладеш. Малезискиот министер за надворешни работи го искористи самитот за да упати апел за изнаоѓање дипломатско решение за кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG