Достапни линкови

Техеран: Иран не се плаши од можна американска воена акција


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека неговата земја не се плаши од можна американска воена акција поради контроверзната нуклеарна програма. Ахмадинеџад на дијалогот со исламските лидери во Џакарта – Индонезија оцени дека таквите напади се малку веројатни и ги обвини Соединетите Држави дека водат кампања против Иран.
XS
SM
MD
LG