Достапни линкови

Виена: Состанок на лидерите на ЕУ, Латинска Америка и Карибите


Лидерите Европската Унија, Латинска Америка и Карбите денеска се состануваат во Виена поради растечките тензии околу плановите на Боливија да го национализира секторот на нафта и гас. Шефовите на влади на 60-те земји се очекува да донесат декларација во која ке се повика на реформи на Обединетите Нации за заштита на човековите права и обезбедување одржлив развој.
XS
SM
MD
LG