Достапни линкови

Софија: На самитот на НАТО постигнат договор за проширување на операциите во Авганистан


На министерскиот состанок на НАТО во Софија, како што јавуваат агенциите, била постигната согласност за проширување на мировните операции во Авганистан. Според договорот, НАТО ќе го зголеми бројот на своите војници на седумнаесет илјади.
XS
SM
MD
LG