Достапни линкови

Виена: Посета на белорускиот опозициски лидер Александар Милинкевич


Белорускиот опозиционен лидер Александар Милинкевич денеска во Виена ќе биде примен од австрискиот канцелар Волфганг Шисел. Милинкевиќ ги предводеше протестите против реизборот на белорускиот претседател Александар Лукашенко со оценката дека изборите биле наместени. Со ваквата оцнека се согласија и Европската Унија и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG