Достапни линкови

Брисел: Лидерите на ЕУ главно расправаат за надворешно политички прашања


Лидерите на Европската Унија, на вториот ден од самитот во Брисел, главно расправаат за надворешно – политички прашања. Се очекува да бидат усвоени санкции против Белорусија, поради нерегуларностите на претседателските избори и насилното прекинување на демонстрациите во Минск. На дневниот ред се и релациите на Европската Унија со новата палестинска влада, предводена од Хамас.
XS
SM
MD
LG