Достапни линкови

Хаг: Гласините за апсење на Младиќ сигнал за негово скорешно аспење


Се помногубројните гласини за апсењето на поранешниот генерал ратко Младиќ, би можело да бидат сигнал дека тој наскоро навистина и ќе биде уапсен. Ова го изјави главниот обвинтел на Хачкиот трибунал Карла дел Понте во синожешното интервју за Би Би Си, додавајќи дека наредните неколку денови ќе бидат пресудни. Таа уште еднаш ја обвини српската влада дека не соработува во целост со Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG