Достапни линкови

Њујорк: Шефот на дипломатијата на Јужна Кореја можен кандидат за наследник на Анан


Министерот за надворешни работи на Јужна Кореја, Бан Ки Мун најави дека ќе биде еден од кандидатите за генерален секретар на Обединетите Нации. Вториот 5 годишен мандат на Кофи Анан истекува на крајот од оваа година и според традиционалната ротација на регионите, наредниот прв човек на Обединетите Нации би требало да биде од Азија.
XS
SM
MD
LG