Достапни линкови

Таормина: Состанок на министрите на одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО на дводневниот состанок во италијанскиот град Таормина се очекува да расправаат за проширување на мисијата на Алијансата во Авганистан. На овој состонок се гледа и како на подготовка на разговорите што министрите за одбрана на НАТО утре ќе ги одржат со нивните колеги од земјите од арапскиот свет.
XS
SM
MD
LG