Достапни линкови

Скопје: Посета на министерот за надворешни работи на Шпанија


Шпанскиот министер за надворешни работи Мигуел Анхел Моратинос на покана од шефот на македонската дипломатија Илинка Митрева денеска ќе престојува во посета на Македонија. Двајцата министри, како што е најавено, ќе потпишат спогодба за реадмисија, а ќе разговараат и за постигнување неколку други договори за зајакнување на соработката во разни области.
XS
SM
MD
LG