Достапни линкови

Белорусија: Повеќе од 140 градови без електрична енергија поради снежно невреме


Повеќе од 140 градови во Белорусија останале без електрична енергија поради обилните врнежи од снег што ја зафатиле земјата. Без електрична енергија останале и реоните Брест и Гродненск. Властите соопштија дека наталожениот снег на електричната мрежа е причината за проблемите со доводот на електричната енергија.
XS
SM
MD
LG