Достапни линкови

Махмудија: Најмалку 19 загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 19 луѓе загинале, а 34 биле повредени при денешната експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Махмудија, 20 километри јужно од Багдад. Американските сили соопштија дека двајца нивни војници загинале во вчерашните борби јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG