Достапни линкови

Пакистан: Најмалку осуммина загинати во напад на исламска секта


Најмалку 8 лица загинале, а 18 биле повредени при денешниот напад врз центарот на една исламска секта во централен Пакистан. Според пакистанската полиција, вооружени напаѓачи отвориле оган од автоматско оружје врз верниците, по што избегале од местото на нападот.
XS
SM
MD
LG