Достапни линкови

Лондон: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Начините за подобрување на билатералната соработка и заедничките напори во борбата против тероризмот се главните теми на денешните разговори во Лондон меѓу рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Тони Блер. Вчера во Лондон беше одржан самитот меѓу Русија и Европската Унија по што Путин изјави дека Русија останува долгорочен снабдувач со нафта и гас на Унијата.
XS
SM
MD
LG