Достапни линкови

Кабул: Седуммина талибанску бунтовници загинале во напад на полицијата


Во денешниот напад на авганистанската полиција загинале седумина талибански бунтовници на југот на земјата, соопштено е во Кабул, ден пред парламентарните избори. Безбедноста е главна грижа пред првите избори што се одржуваат во таа земја во изминативе три децении. Тоа. како што јавуваат агнциите, било особено тешко на југот и на истокот на Авганистанкаде што талибанците се најактивни.
XS
SM
MD
LG