Достапни линкови

Пекинг: Посета на високиот комесар на ОН за човекови права


Високиот комесар за човекови права на Обединетите Нации, Луис Арбур е во 5-дневната посета на Кина. Предвидени се разговори со кинескиот државен врв, главно за забелешките ооколу ограничувањата на религиозните слободи, медиумите и ситуацијата на Тибет.
XS
SM
MD
LG