Достапни линкови

Хамбург: Седум години затвор за помагачот на грабнувачите на авионите со кои беа нападнати САД


Германскиот суд во Хамбург денеска му изрече казна од седум години затвор на мароканецот Мунир ел Мотасадек за тоа што им помагал на грабнувачите на авионите со кои беа извршени нападите нападите врз Соединетите Држави во септември две илјади и првата година. Триесет и едно годишниот Мотасадек пред две години беше осуден на петнаесет години затвор, но Врховниот суд во Германија тогаш ја укина пресудата.
XS
SM
MD
LG