Достапни линкови

Москва: Русија бара помош од Јапонија за извлекување на подморница од дното на Пацификот


Руската морнарица побарала помош од Јапонија за извлекување на подморницата, која се насука на дното на Пацификот, кај полуостровот Камчатка. 13-метарската руска подморница со 7 членови на екипажот била дел од флотата, која вежбала спасувачки операции. Според еден руски адмирал, подморницата има кислород за 4 дена, но во неа има повеќе екипаж од предвиденото.
XS
SM
MD
LG