Достапни линкови

Азербејџан: Посета на турскиот премиер Таип Ердоган


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнува дво-дневната посета на Азербејџан, при што, како што е најавено, ќе побара од азербејџанскиот претседател Илхам Алиев да спроведе демократски реформи. Алиев најави дека престојните избори во Азербејџан во ноември ќе бидат фер и демократски и ја отфрли можноста од народен бунт како во Грузија, Украина и Киргистан.
XS
SM
MD
LG