Достапни линкови

Кабул: Петмина авганистански цивили повредени во експлозија


Петмина авганистански цивили биле повредени во денешната експлозија во Кабул, која била активирана во момент кога таму минувале возила на НАТО. Претходно една ракета експлодирала во близина на штабот на НАТО силите во Кабул, но никој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG