Достапни линкови

Хила: Најмалку 20 загинати во два самоубиствени бомбашки напади


Најмалку 20 лица загинале во денешните два самоубиствени бомбашки напада во ирачкиот град Хила, чија цел биле ирачки полицајци пред еден регрутен центар. Во Багдад, пак, според сеуште непотврдени информации, американските сили го уапсиле лидерот на партијата на сунитските муслимани и неговите тројца синови.
XS
SM
MD
LG