Достапни линкови

Бари: Посета на Папата Бенедикт 16


Поглаварот на Римо-католичката црква, Папата Бенедикт 16 ти денеска патува во Бари што ќе биде неговото прво патување откако кон крајот на минатиот месец тој стана поглавар на Римо католичката црква. Улогата на градот Бари што се наоѓа на Јадранскиот брег често се толкува како мост меѓу Истокот и Западот.
XS
SM
MD
LG