Достапни линкови

Берлин: Нацистички знак на новиот меморијал на холокаустот на Евреите


На новиот меморијал на холокаустот на евреите во Берлин, вандали нацртале нацистички знак сватсика, изјави портпаролот на меморијалот Уве Неумаеркер. Масивниот меморијал посветен на убиството на 6 милиони евреи во близина на Брендербуршката Капија беше отворен во вторникот по годините дебата и одложување во Германија.
XS
SM
MD
LG