Достапни линкови

Пекинг: Посета на специјалниот пратеник за северно корејската криза Кристофер Хил


Американскиот специјален пратеник за северно-корејската нуклеарна криза Кристофер Хил, кој е во посета на Пекинг, изјави дека е песимист во врска со шансите скорешно обновување на дијалогот со Пјонг Јанг. По разговорите со кинески претставници, Хил оцени дека очигледно постои проблем, бидејки преговорите со Северна Кореја се блокирани веќе десетина месеци.
XS
SM
MD
LG