Достапни линкови

Сеул: САД и Кина согласни дека Северна Кореа треба да се врати на шестпартитните преговори


Американскиот амбасадор во Јужна Кореја Кристофер Хил соопшти дека Соединетите Држави и Кина постигнале согласност дека Северна Кореја треба да се врати на 6 партитните преговори. Хил во Сеул изјави и дека специјалните односи на Кина со Северна Кореја можат да бидат искористени со цел Пјонгјанг да биде сериозен на преговорите.
XS
SM
MD
LG