Достапни линкови

Техеран: Најмалку 59 загинати во пожар


Најмалку 59 лица загинале во пожар во шиитска џамија во главниот град Иран - Техеран . Според иранската агенција станува збор за несреќен случај а загинатите се претежно жени.
XS
SM
MD
LG