Достапни линкови

Приштина: Уништено возило на еден од српските лидери во Косовска Митровица


УНМИК соопшти дека синоќа во експлозија во српскиот дел на Косовска Митровица било уништено возилото ауди на еден од српските лидери на Косово Оливер Ивановиќ. Во инцидентот немаше повредени а Ивановиќ не сакаше да шпекулира за мотивите.
XS
SM
MD
LG