Достапни линкови

Давос: Втор ден од Светскиот економски форум


На вториот ден од Светскиот економски форум во Давос, продолжуваат дебатите за топ темите во светот, - глобализацијата, СИДАТА и заштитата на човековата околина. Учествуваат 100-тина лидери на држави или влади, министри и многумина бизнисмени.
XS
SM
MD
LG