Достапни линкови

Багдад: Американската војска не може да гарантира мирни избори во делови на Ирак


Американскиот генерал Џефри Хамонд изјави дека нивните сили нема да можат да гарантираат мирни избори во делови на Багдад и други места во Ирак. Американската војска се подготвува за 30 јануари – денот на изборите кога се очекуваат акции на напаѓачите, но, според Хамонд, главната одговорност за заштита на гласачките места е на ирачките сили.
XS
SM
MD
LG