Достапни линкови

Брисел: Разговори на претставници на ЕУ


Преставници на Иран и Европската Унија денеска во Брисел ги продолжуваат разговорите за човековите права, регионалната безбедност, тероризмот и мерките за спречување на ширењето на оружјето за масовно уништување. Политичките разговори следат по економските за трговски договор. Унијата предупреди дека разговорите би можеле повторно да бидат суспендирани доколку Техеран презеде активности на нуклеарен план.
XS
SM
MD
LG