Достапни линкови

Багдад: Пронајдени тела на 18 убиени Ирачани


Ирачката полиција соопшти дека се пронајдени тела на 18 убиени ирачани, кои барале работа во една американска база во близина на Мосул. На убиените им биле врзани рацете и застрелани во глава. Во последниве денови драматично се зголемија насилствата во Мосул и околината, каде што претежно живеат сунитски муслимани.
XS
SM
MD
LG