Достапни линкови

Париз: Најмалку шест жртви во невреме во Северна Франција


Најмалку 6 лица настрадале во силното невреме што ја зафати северна Франција. Ветерот со брзина од 130 километри на час, предизвика прекин на електричната енергија во повеќе населени места, железничкиот и авионскиот превоз беа во прекин, а на луѓето им е советувано и да не ги користат автомобилите.
XS
SM
MD
LG