Достапни линкови

Багдад: Акцијата за преземање на Фалуџа оценета како успешна


Американските и ирачките команданти оценија дека акциите за превземање на контролата врз Фалуџа биле успешни, а при крај се операциите и во Мосул. Привремената ирачка влада истовремено соопшти дека е неопходна итна реконструкција на објектите во Фалуџа.
XS
SM
MD
LG