Достапни линкови

Фалуџа: Три лица загинале во американските воздушни напади


Три лица загинале во американското бомбардирање на Фалуџа, во текот на ножта, соопштија болнички извори. Примивме тројца убиени изјавил за Франс Прес лекарот Али Хајад од болницата во Фалуџа. Американските сили од четвртокот го држат под опсада овој ирачки град кој се смета за главно упориште на екстремистите предводени од Абу Мусаб Ал Заркави. Мета на синоќешните напади биле квартовите Јулан и Аскари.
XS
SM
MD
LG