Достапни линкови

Индонезија: Повик за напуштање на Ирак


Два дена откако еден индонезиски работник беше убиен во Ирак, владата на Индонезија ги повика нејзините граѓани да го напуштат Ирак. Индонезиската влада, која беше остар противник на американската интервенција, и претходно испрати предупредување до своите државјани да не патуваат во Ирак.
XS
SM
MD
LG