Достапни линкови

Њујорк: Анан бара итно зголемување на меѓународните сили во Авганистан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан побара итно зголемување на меѓународните сили во Авганистан поради влошената безбедносна ситуација во таа земја. Анан изрази надеж дека дополнителните НАТО сили ќе пристигнат во Авганистан пред 9-ти октомври за кога се закажани претседателските избори.
XS
SM
MD
LG