Достапни линкови

Ерусалим: Хеликоптерски напад на израелските сили


Израелски хеликоптери доцна синоќа ракетирале две работилници во Пјасот Газа, при што 6 лица биле повредени. Според израелската армија, во работилниците палестинските милитанти произведувале ракети со кои вршеле напади врз израелски цели во градовите во близина на Газа.
XS
SM
MD
LG