Достапни линкови

Њу Делхи: Властите на Индија и Пакстан започнаа разговори за Кашмир


Претставници на властите на Индија и Пакистан денеска во Њу Делхи започнаа дводневни разговори на кои главно ке стане збор за прашањето за Кашмир. Разговорите мегу двете земји следат по вчерашната оставка на пакистанскиот премиер Зафарула Кан Џамали.
XS
SM
MD
LG